AKTİVİTELER


AZMAK TEKNE TURU

Akyaka'yı unutulmayan yapan yerlerden biri Kadın Azmağı'dır. Azmak, Akyaka'nın kıyısında Gökova Körfezi'nin hemen bitiminde, ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek doğal bir akvaryum gibi Gökova Körfezi'ne akmaktadır. Kışın yağmurların etkisi ile coşmakta, yazın sanki üzerinde teknelerin ve kanoların dans etmesine imkân veren sakin akışını sürdürmektedir.

Azmak kıyısına yürüyerek ulaşmak mümkündür. Akyaka Limanı'ndan kalkan Azmak turu yapan (piyade) tekneleri ile 1200 metre olan azmak deresinin su akışının tersine,teknelerin motorlarıkendilerini zorlayarak suda seyrederler.30/35 dakika süren bu huzur veren unutulmaz seyahat dönüşünde suyun kendi akış hızı tekneleri adeta yarıştırırcasına suda hızlandırır, gördüklerinizi tekrar bir film şeridi gibi izleme imkânı bulursunuz.

İnanılmaz güzel bu gezintide, azmak suyunun serinliği, su altındaki bitki örtüsünün güzelliği, sanki elinizi uzatınca tutacağınızı hissettiğiniz balıkları ve kaplumbağaları, suyun bütün şiirsel özelliklerini taşımakla kalmıyor, gördükleriniz insanı büyülüyor.

Suyun altındakiler unutulmaz, ama üzerindeki güzellikler de anlatılmaz. Suyun üstünde süzülen ördekleri ve su samurlarını görmek ve o anı yaşamak gerekir. Sanki bir renk cümbüşü, yeşilin ve mavinin en güzel tonları, çok güzel doğal bir manzara. O an hayallere dalıyorsunuz, sanki burada zaman resmen duruyor.

Azmak kenarında yürüyerek de dolaşabilir, suyun kıyısında şirin çeşitli restoranlarda Ege ve Akdeniz balıklarının tadına bakabilir, benzersiz doğal güzellikler içerisin de keyfi zaman geçirebilirsiniz. Eminiz bu ziyareti tekrarlamak için sabırsızlanacaksınız.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz geziniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.


GÖKOVA KÖRFEZİ TEKNE TURU

Renklerin buluştuğu Akyaka'da limandan kalkan günlük gezi tekneleri ile Gökova Körfezi'ni yakından keşfedebilir, birbirinden güzel koyları ziyaret ederek tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Dünya'nın tabiat harikalarından sayılan Gökova Körfezi'ni, Akyaka limanından başlayan tekne turları ileİncekum, Cleopatra'nın ünlü plajının bulunduğu Sedir Adası'nı ziyaret edebilir, rüzgârınılık esintisiyle tarihin akışı içinde 3000 yıl önce bu sularda (İdyma) Akyaka'dan yelkenlilerle Cleopatra Plajı'na gidildiğini düşünerek, sizde hayal dünyanızda canlandırdığınız bu gezintiyi farklı bir büyüye kapılarak tamamlayabilirsiniz.

Gezi teknelerinin Akbük ve Çınar limanlarında yaptığı küçük konaklamalar, Lacivert Koy, Tavşan Adası, Su Altı Mağaraları, Yunus ve Akvaryum koylarında yüzme molaları sizlere Gökova Körfezi gezinizi unutulmaz anılar listenizde birinci sıraya çıkaracaktır.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz geziniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.


KITEBOARD (UÇURTMA SÖRFÜ)

Son yılların en gözde sporu olan uçurtma sörfü, Gökova Körfezi rüzgârının farkına varılması sonucu, bu sporun Akyaka'da yapılmasına olanak vermiştir. Ayağa takılan, bord denilen kayak ile su yüzeyinde, sırta takılan bir tür paraşütle, rüzgârın etkisi ve gücü ile istenilen yere doğru hareket edilebiliyor, su üzerinde sörf yapılıyor. Aslında su üstünde dans desek daha doğru olur.

Yerli ve yapancı turistlerin ilgisini çeken Kitesurf Akyaka Turizmi açısından yeni bir gelişme olmakla birlikte her geçen yaz gençlerin ilgisini artırmaktadır.

Gökova Körfezi'nde rüzgâr hiç durmaz. Batıdan sahile doğru esen rüzgâr bu sporda adeta Dünya standartlarında koşullar sunuyor. Bu yüzden Avrupa ve Dünya Kitesurf Yarışmaları Akyaka'da yapıldı. Kitesurf sporuna gönül vermiş kişiler veya yeni öğrenmek isteyen için Akyaka'da Kitesurf okulu bulunmaktadır.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.WINDSURF (RÜZGÂR SÖRFÜ)

Gökova Körfezi'nin sonunda olan Akyaka kıyıları tüm motorlu su sporlarına kapalıdır. Bu durum Windsurf (Rüzgâr Sörfü) için güvenli bir alan teşkil ediyor. Mayıs ayından Kasım sonuna kadar, her seviyede sörfçünün keyif alacağı hava mevcuttur.

Yerli ve yabancı rüzgâr sörfçüleri Akyaka'da buluna bu imkanı değerlendirmek için uzun soluklu Akyaka'da tatil yapıyorlar. Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.SEAKAYAK (DENİZ KANOSU)

Gökova Körfezi'nin berrak suyu üstünde deniz kanoları ile yapılan gezinti Akyaka'ya gelen misafirlerimizin mutlaka katılması gereken bir aktivitedir. Akyaka'nın Azmağı'nda veya Gökova kıyılarının tarih dolu mekânlarını denizden izlemek gerçekten çok güzeldir. Her yediden yetmiş yediye herkezin katılabileceği bu aktivite Gökova Körfezi'nde suyun üzerinde sizi başka Dünya'lara taşıyacağından eminiz.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.
BİSİKLET TURU

Akyaka merkezinden Gökova'nın tüm köylerine pedal basabilirsiniz. Akyaka'da bisiklet kiralamak imkânı vardır, istediğiniz bisikleti bulabilirsiniz. Yollar düzgün, ortam doğal, ya renkler unutulmaz. Görülecek muhteşem manzaraların yanında tarih dokusunun kaybolmadığı ilginç yerleri keşfedebilir, Gökova Körfezi'nin berrak suyuna bazen kıyıdan yakından bazende yüksek bir yamaçtan tepeden bakabilirsiniz. Her anı resimlemenizi tavsiye ederiz.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.GÜNÜ BİRLİK TEKNE KİRALAMA

Akyaka Limanı'nda günlük olarak ihtiyacınız olan büyüklükte tekne kiralamanız mümkündür. Sevdiklerinizle ve dostlarınızla size özel olmasını istediğiniz Gökova kıyıları ve koylarını ziyaret edebilir, tüm günü istediğiniz rotada ve düşündüğünüz zaman süresince gezebilirsiniz.Gökova Körfezi'nde gerçekleştirdiğiniz özel tekne turunuzu sevdikleriniz ve dostlarınızla birlikte resimleyerek unutulmaz anılar kitapçığınıza koyabilirsiniz.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.FOTOĞRAFÇILIK

Akyaka sırtını yemyeşil dağlara vermiş, eteklerini mavi sulara salmış, başını mavinin tüm tonları içersin doğru uzatmış, sessiz ve sakın bir model olarak Fotoğrafçılık hobinizi geliştirmeniz için sizleri bekliyor. Doğanın verdiği tüm güzellikleri sergileyerek sizi fotoğraf makinanızın içinde yepyeni Dünya'lara götürecektir. Hele 3000 yıllık(İdyma) Akyaka'nın tarih içerisinde yaşanan süreçlerini günümüze getiren kalıntıları, fotoğraflamak tarihi bir kere daha belgelemek olacaktır. Eşsiz manzaraların yanında sizleri her an şaşkınlıklar içerisinde yeni bir fotoğrafçılık serüvenine sürükleyecektir.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.KUŞ GÖZLEMİ

Akyaka çam ormanları ile çevrilidir. Doğal ortam içinde tüm kuş türleri yaşamaktadır. Ayrıca bölgede kuş gözlemciliği de yapılmaktadır. Gökova Ovası'nın batı kısmı 1.derece sit alanı olarak korunuyor. Bu bölge zengin Flora ve Fauna'sıyla ekolojik yönden büyük önem taşıyor. Kızılçam ve Günlük ormanlarına çok geniş olarak rastlıyoruz, buralar çok değerli. Gözlemlenen kuş türleri arasında Üveyik, Kırlangıç, İzmir Yalıçapkını, Tahtalı Keklik, Karabatak, Dağ Serçesi, Sığırcık, Karatavuk, Alakarga, Yaban Ördeği, Şahin, Atmaca ve değişik türde baykuşlar bulunuyor. Doğal sit alanı ve sulak alanlar, kuşların barınması açısından çok önemlidir. Bölgede görülen kuşların, ne zaman, nereden nereye göç ettikleri kuş gözlemcileri tarafından kayıt altına alınıyor.Kuş gözlemcileri bölgede göçmen kuşların dışında, hangi kuş türlerinin ürediğini ve görülebileceğini bu yolla öğreniyor. Sizde doğal ortamları içinde kuşları izlemek ve gözlemlemek istiyorsanız Akyaka düşündüğünüz yerdir.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.
BALIKÇILIK

Gökova Körfezinde, Akyakalı balıkçılar tarafından avlanan balıklar, Akyaka Balıkçılar Kooperatifinde halka günlük taze olarak satılmaktadır. Balık yemeği seviyorsanız, tatilinizde Ege'nin ve Akdeniz'in doğal ortamlarında yaşayan ve yakalan balıkların tüm lezzetine doyacaksınız demektir.

Eğer balık yakalamak sizin için bir hobi ise sabah olmadan çok erken saatlerde Akyaka Limanı'ndan Gökova Körfezi'ne açılan balıkçı teknelerinden birinde misafir olabilir, doğanın size verdiği nimeti balıkçılık hobinizle yakalayabilir Akyaka'da günün balıkçısı siz olabilirsiniz. Yörenin en lezzetli balığı Lahos'dur. Mevsimine göre Mercan, Barbun, Karides ve Sinarit bulabilirsiniz.

Balıkçılık hobinizin sonunda işler kesat gitti ise Akyaka Balıkçılar Kooperatifi'ne uğramayı ihmal etmeyin, eminiz sevdikleriniz ve dostlarınız sizin yakaladığınız balıkları bekliyor olacaklar.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.YÜRÜYÜŞ

Gökova Körfezinin verimli, yemyeşil düzlüğünden başlayarak sırtını Sakar'ın dik yamaçlarına dayayan Akyaka, yürüyüş meraklıları için aranılan ortamı doğal haliyle sunuyor. Bölgenin doğal güzellikleri arasına serpiştirilmiş tarihi dokusu içinde birbirinden ilginç yürüyüş rotaları mevcuttur. Yürüyüş sevenlerin her gün farklı rotalarda değişik güzelliklere tanık olmaları mümkündür. Yürüyüş için Akyaka'da en güzel mevsim Nisan ve Mayıs aylarıdır. Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri veKAYA TIRMANIŞI

Akyaka'dan, Akbük Koyu tarafına giderken, Çınar Plajı'nın hemen üst tarafında yer alan kayalıklarda güzel manzaraya karşı açılmış farklı derecelerdeki yedi tırmanma rotası bulunuyor. Bu rotaların koşulları hem tırmanma eğitime yeni başlayanlar hem de kendini geliştirmek isteyenler için çok uygun. Tüm malzemeler beldedeki profesyonel kuruluşlardan temin edilebiliyor. Akyaka'da yılın 12 ayı kaya tırmanışları için uygun ortamı bulmak mümkündür.

Su Apart Otel Tesisi Yönetimi, sizlerin sevdiklerinizle, dostlarınızla unutulmaz anı yaşamanız ve yapmak istediğiniz aktiviteniz için ön bilgileri ve iletişim desteğini vermeye hazırdır.Tatilinizi; Hareketli, Heyecanlı ve Oksijeni Bol, Akyaka'da Yaşamak İstiyorsanız
Su Apart Otel Tesisi Yönetiminden Bilgi Alabilirsiniz.