GÖKOVA - AKYAKA

Dünya turizm sektöründe önemli bir yeri olan Gökova Körfezi'ni anlatmak pek mümkün değildir. Önce anlamak için yeşiliyle, mavisiyle adeta kucaklaşmış koyları, denizi, çam ormanları ve sönmeyen güneşi ile Dünyanın tabiat harikalarından sayılan şirin, sakin ve huzur dolu bu turizm bölgesine gelmek, tadına doyulmaz anları yaşamak gerekir.

Akyaka, Gökova Körfezi koyunun, kıyı ile bütünleştiği, azmak deresininden gelen soğuk suyun denizle birleştiği yerdedir. Gökova Körfezi Akyaka'ya sanki hayat vermektedir.

Yeşillikler içinde kaybolup ormanda yürümek, güneşin bütün nimetlerinden faydalanmak, billur gibi temiz denize girmek, kafa dinlemek, yeniden bol oksijen ile yenilenmek ve huzur verici bir konaklama yapmak için yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen en uygun tatil yöresidir. Yazın en sıcak olduğu döneminde bile, akşamları kuzey yamaçlardan esen deli orman rüzgârı, Akyaka'nın doğal kliması olarak tatilcilerin arzuladığı esintiyi vererek işlevini tamamlar. Akyaka, Dünyada sayılı mavi bayrağa sahip (Cittaslow) sakin kent olma özelliğini taşımaktadır. UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınıp koruma çalışmaları yürütülmektedir.


AKYAKA TURİZM


Dünya turizm sektörü içerisinde ülkeler ve yöreler itibariyle turistik yerler farklılık göstermekle birlikte, çoğunlukla tatile çıkan insanların ortak düşünceleri, bulundukları iş ortamlarından uzaklaşmak ve sakin ve huzurlu bir ortamda dinlenmektir.

Güneşin, denizin ve havuzun keyfini çıkarmak, arzulanan sportif aktiviteleri yapmak, yöresel yemekler tatmak, akşamları tercih ettikleri müzikleri dinleyerek hayale dalmak, bulundukları ortamın ambiyansı ile eğlenmek, aileleri ve yakın dostları ile duygu yüklü günler geçirmek amaçlanmaktadır.

Turizm sektöründe yerli ve yabancı turist olarak tatile gelenlerin çok büyük oteller yerine kendilerini daha özgür hissedecekleri, kendi ev ortamlarındaki gibi ihtiyaçlarını kendileri temin edebilecekleri ufak, samimi ve sıcak ilişkiler ile bir tatil geçirebilecekleri Apart Otelleri tercih etmektedirler.AKYAKA YAŞAMSAL DEĞERLER


Akyaka, turizm yöreleri içinde yaşamsal olarak en sakin olan yerlerden birisidir. Akyaka'ya gelen misafirlerimiz ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, alışveriş yapabilecekleri, büyük şehirlerdeki alıştıkları (Migros – Şok – Bim) tüm zincir marketler mevcuttur. Çarşamba günleri kurulan Akyaka Halk Pazarımız'da yöremizin en taze ürünlerini bulmanız mümkündür. Ayrıca Gökova Köyünde cumartesi günü kurulan halk pazarında aradığınız tüm organik ürünleri bulabilirsiniz.

Akyaka'da 7/24 hizmet veren taksi durağı, Muğla merkeze haftanın her günü, sabah saat 07.00'den, gece 24.00'e kadar her yarım saatte otobüs seferleri vardır. Yaz aylarında sabah ve akşam olmak üzere Marmaris'e otobüs seferi konulmaktadır.

Akyaka'ya tüm illerden otobüs işletmeleri ile ulaşmak (Ulusoy – Varan) mümkündür. Otobüs işletmelerinin bilet satış noktaları Akyaka'da hizmet vermektedir. Otobüs işletmelerinin Akyaka servisleri sizleri huzur bulacağınız ve rahat edeceğiniz Su Apart Otel Tesisimize ulaştırır ve dinlenerek, yenilenerek yaptığınız tatil dönüşlerinizde sizleri Su Apart Otel Tesisimizden alarak evinize ulaşmanızı sağlayacak otobüse binmenize yardımcı olur.

Dalaman Havaalanından Akyaka'ya ulaşmak son derece kolay olup, Havaş servis otobüsleri ile Gökova Köyü Dörtyol mevkiinde inilebilmekte, taksi ile Su Apart Otel Tesisimize ulaşılmakta ve yine Dalaman Havalimanına ulaşmak için ayni noktadan Havaş servis otobüslerine binilebilmektedir. Akyaka'da Uçak bileti temini için bilet satış noktası bulunmaktadır. Tüm bu imkânlar sizlerin Akyaka'ya gelmenizi ve yöreyi tanımanız da kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca ulaşım sorunlarınız için her zaman bizi arayabilir, mail gönderebilir bilgi alabilirsiniz.

Unutmayınız, Su Apart Otel Tesisimiz Sizin Ikinci Evinizdir.
Mutlu Bir Tatil Yapmanız Için Sizleri Her Zaman Su Apart Otel Tesisimize Bekliyoruz.